Olimpos At Çiftliği

Hakkımızda

Olimpos Çiftliği

 

Olimpos Çiftliği, başlangıçta yarış atı yetiştiriciliği ve pansiyoner hara hizmeti vermek için kurulmuştur. 101 dönüm (14 futbol sahası) arazi üzerine kurulan çiftliğin yapımına 2001 yılında başlanmış ve 2003 yılında tamamlanmıştır.

Çorlu Atatürk Havalimanı arkasında, Esece mevkiinde bulunan Olimpos Çiftliği ziyaretçilerine bölgede eşi benzeri olmayan bir yapı ve huzur vadediyor.

Olimpos Restaurant, ziyaretçilerden gelen yoğun talep üzerine 2009 yılında hizmete başladı. Sunduğu eşsiz menüsü ve hiç bir yerde bulunmayan doğal ortamı ile açık ve kapalı alanlarında huzurlu zamanlara ev sahipliği yapıyor.

2009 yılından bu güne kadar kahvaltıdan, öğle yemeklerine, akşam yemeklerinden, özel davetlere tüm misafirlerini günün her saatinde eşsiz lezzetlerle buluşturuyor.

Türk ve dünya mutfağından seçkin ve yöresel lezzetleri Olimpos Restaurant'ın ünlü şefi modern yorumlarıyla misafirlere sunuyor.

Kış aylarını eşsiz kılan özel şömineli odası ile Olimpos Restaurant misafirlerine ayrıcalık sunuyor. Özel organizasyonlar için de tahsis edilebilen bu oda misafirlerin en özel anlarına (evlilik teklifi, sevgililer günü) ev sahipliği yapıyor.

Olimpos Kır Düğünü, 2014 yılında faaliyete başladı. Evlenecek çiftlere Olimpos Çiftliği içerisinde bulunan açık ve yeşillik alanda 1.000 kişiye kadar hayalleri süsleyen bir kır düğünü yapma imkanı sunuyor.

Olimpos Etkinlik ve Davet, Bahar Şenliği başta olmak üzere Bahar Pikniği, Kurumsal Yemek, Kurumsal Etkinlik, Özel Günler, Doğum Günü, Yıl Dönümü, Yeni Yıl Kutlaması gibi özel etkinlikler düzenliyor. Kurumsal firmalar bu etkinliklere yoğun ilgi gösteriyor.

Olimpos Etkinlik ve Davet, 2020 yılı itibariyle yurt içi ve yurt dışından gelen gruplar için çiftlik turu, atlı safari, tur yemeği gibi sınırsız özel etkinliklere ev sahipliği yapmaya başladı.

Olimpos Atlı Spor Kulübü, Türkiye Binicilik Federasyonu’na bağlı uzman antrenörlerle 4 yaştan başlayarak her yaş grubu için at binme ve profesyonel binicilik gibi eğitimler veriyor.

101.000 m2 alan üzerine kurulu olan kulübümüzde;

  • 70x40m açık manej
  • 40x20m kapalı manej
  • 32 adet ahır
  • Eyer ve soyunma odaları

Siz değerli misafirlerimizin hizmetine tahsis edilmiştir.

Olimpos Butik Otel, içerisinde bulunduğu doğadan ilhan alarak her bir odasını farklı dekore etti. Müstakil bahçeli odalardan, şömineli ve jakuzili suit odaya her bir ayrıntı misafirlerin konforu için düşünülerek hazırlandı.

Olimpos Çiftliği olarak amacımız siz değerli misafirlerimize kendinizi özel hissettirmek, kaliteli ve butik hizmet vermektir.